Telenowela a wielka kinematografia

Jest kilka tytułów, które oglądamy z widocznym zachwytem, coraz częściej są to seriale, których duża ilość pojawia się na ekranach. Część z tej krótkiej, odcinkowej formy to faktycznie wartościowa treść.

Najczęściej zaś te dobre długometrażowe produkcje i seriale biorą sporo z gatunkowych zastosowań, to znaczy, iż coś co jest dobre w kryminale i działa sprawdzi się również w serialu, coś co zadziałało na korzyść formy którą jest melodramat sprawdzi się idealnie w krótszej formie.

Dzieci oglądające telewizję

Autor: Ryan Dickey
Źródło: http://www.flickr.com

W ten sposób można wyróżnić kilka gatunków filmowych, które dobrze sprawdzają się za każdym razem. Z pewnością dobrym przepisem na sukces jest serial kryminalny. Co by tu dużo nie mówić, intryga, nierozwiązane zagadki, bohater rozwiązujący kolejną tajemniczą historię…

Kryminały mają to jeszcze do siebie, iż świetnie stopniują napięcie, co udaje się bardzo dobrze powielić w serialu. Przykładowo, bohater odkrywa coś dziwnego, jest bliski rozwiązania sprawy i w tym momencie klaps! Rozwiązanie zagadki w następnym odcinku . Ale później nic się nie rozwiązuje, gdyż sytuacja jest o wiele bardziej zagmatwana aniżeli sądziliśmy. I tak za każdym razem. Pomimo tego, iż zdajemy sobie sprawę z tego jest to granie na naszych emocjach,

Reżyser podczas pracy

Autor: Hayden Irwin
Źródło: http://www.flickr.com

wyśmienicie się bawimy.

Na pewno sprawdza się serial melodramat, ale niekoniecznie jako całość, ale pojedyncze odcinki, w którychznajdują się te elementy. Każdy człowiek jest w mniejszym lub zobacz też wakacje autokarem większym stopniu podatny na dramatyczne, miłosne opowiastki, mimo tego, iż wielu (zwłaszcza facetów) się do tego nie przyznaje, a przecież wielu z nas ma takie przeżycia, a jeśli nie, to zakodowane w genach pewne melodramatyczne tęsknoty, w które idealnie trafiają, jak w czułe punkty, scenarzyści seriali. Więcej wiadomości o kryminałach i melodramatach znajdziesz tutaj: dobry kryminał.

Serial obyczajowy – to nie powinno zadziwiać. Właściwie każdy serial i większość znanych i dobrych filmów, to dzieła obyczajowe. Nie zapominajmy też o serialach musicalach, mimo tego, iż brzmi to niedorzecznie, to czy wyobrazić sobie można serial pozbawiony jakiejkolwiek ścieżki dźwiękowej, bez elementów muzycznych. Chyba nie. Może nie jest musical w dosłownej postaci, lecz z pewnościąposiada niezastąpione elementy dobrej zabawy. Więcej wiadomości o serialach obyczajowych i musicalach odszukasz tutaj: polski serial obyczajowy.

Te propozycje gatunkowe na pewno nie wyczerpują tematu. Znajdzie się niewątpliwie jeszcze szereg ciekawych propozycji, przykładowo, komedie czy thrillery.