Gest, który cieszy – jaki prezent dla naszych dziadków?

Upominek, choćby skromny i symboliczny, ucieszy każdego człowieka. Również wówczas, kiedy chodzi o mężczyzn. Najbardziej cieszymy się z prezentów od ukochanych, w których czujemy nie tyle przesłanie i pamięć samego podarunku co uczuciowe przesłanie. Jakie prezenty lubią dostawać dorastający chłopcy, mężczyźni w sile wieku i dziadkowie?

Na przestrzeni kilkudziesięciu wiosen wizje ulubionego prezentu mężczyzny może zmieniać się wiele razy. Wystarczy „podchwycenie” pasji – drugorzędna sprawa na jakim etapie życia, by dać się jej pochłonąć. Jeśli, załóżmy, szczęśliwy ojciec, zaczął biegać – nic nie sprawi mu większej radości jak wyposażenie biegacza, koszulki antypotne i odżywki energetyczne. Prezenty dla taty – dziennikarza? Uniwersalny dyktafon, pokrowiec na kamerę czy koszula. Takim prezentem nie pogardzi żaden dziennikarz.

opakowanie na prezenty

Autor: drcw
Źródło: http://www.flickr.com

Prezenty dla ojca nie muszą odnosić się bezpośrednio do pasji, zajęcia, które pochłania naszego ojca namiętnie po pracy. Mogą także wpisywać się również w indywidualne przyzwyczajenia, jak np. zamiłowanie do zbieractwa, słodyczy czy ćwiczeń. Jednakże mężczyźni nie są przyzwyczajeni do otrzymywania prezentów. To raczej od nich wymaga się wyczucia czasu, kiedy należy go dać – nie tylko tej jedynej. Sam potencjał prezentu zależy oczywiście od święta. Pod tym kątem wybiera się prezent dla taty. W jego urodziny co zamożniejszy przedsiębiorca nie pogardzi nową kurtką, laptopem czy nowym meblem, w bardziej skromne święto nie wymagający wiele facet ucieszy się ekskluzywnym obiadem i skromnym upominkiem przygotowanym przez ukochaną żonę – wyjątkowe prezenty dla ojca LG

Prezent zależy także od znajomości gustu taty, które tak bardzo wymagamy względem pań. Nie zawsze zadziała to w drugą stronę, lecz mężczyźni – jak na twardzieli przystało – prędzej zrobią dobrą minę do złej gry aniżeli stwierdzą wprost, że prezent nie wypalił.
Swoją upominkową działkę mają również dziadkowie.

Zaintrygował Cię temat tego tekstu? Koniecznie sprawdź opracowanie, tam są jeszcze ciekawsze rzeczy, naprawdę warto je poznać.

Tak jak babcie, mają oni swój dzień, w którym dostają od wnuczków pamiątkowe prezenty. Zazwyczaj ucieszy ich mały gest – laurka czy herbata. Nowocześni dziadkowie nie pogardzą jednak wyjściem do salonu odnowy biologicznej, przemarszami nordic walking, czy załatwionymi badaniami. Najważniejsze, jeśli prezenty dla dziadka wywołają uśmiech, który sprawi, że będą czerpać radość. Więcej propozycji: warto zobaczyć