Wspaniałe menu na imprezy okolicznościowe – praktyczne porady.

Kiedy przygotowujemy duże imprezy okolicznościowe we własnych czterech kątach myślimy, czym przyjąć zaproszonych gości i co podać na stole. Gdy organizujemy imprezę integracyjną dla dużego teamu w miejscu pracy, mamy szersze pole manewru i śmiało możemy zamówić oryginalny catering. Jak się za to zabrać?

Impreza okolicznościowa

Autor: FotoPlus Collective
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli myślimy o jakiejś dużej imprezie okolicznościowej, jak wesele albo komunia, najczęściej poza oprawą samej imprezki, myślimy również o pysznym jedzeniu i napojach. Zwykle serwuje się dość sprawdzone dania, aby wpasować się w gusta naszych gości. Jednak kiedy szykujemy tematyczną imprezę, dużego sylwestra czy też imprezę integracyjną, menu może być bardziej wyszukane niż to przygotowywane na imprezy okolicznościowe – kliknij tu, Wrocław ma sporo restauracji czy też barów typu bistro, które również mają w ofercie przygotowanie i dowóz menu w wybrane przez nas miejsce.

Dobrze jest udać się do wielu barów z prośbą o ofertę menu na imprezę, by mieć przegląd pomysłów. Podajmy szacunkową ilość osób, nasze indywidualne preferencje i orientacyjny czas trwania zabawy. Dobrze też podać możliwości finansowe nakrycia za 1 osobę, w jakich musimy się zmieścić oraz zamieścić informację, czy alkohol również musi być w ofercie kolacji (interesujący artykuł od OKWineBar). Jeżeli zwrócimy się do kilku miejsc, będziemy mieć kilka ofert do zestawienia i jednocześnie sprawdzimy najnowsze trendy.

Bankiet firmowy

Autor: Tech Cocktail
Źródło: http://www.flickr.com
Przy uzgadnianiu menu dobrze dowiedzieć się także, jak duże są porcje oraz w jakiej formie będą serwowane. Podczas większych imprez zdadzą egzamin propozycje z kuchni śródziemnomorskiej, bo zawierają sporo jarzyn, są lekkie, sporo rzeczy można po prostu wziąć w dłonie i zjeść, a poza tym mają wielu fanów głównie pośród dbających o linię pań.

Jednak jeśli organizujemy imprezę tematyczną, na przykład w stylu latino, zdecydujmy się na catering w takim stylu. Wykwintne jedzenie to na pewno coś, co charakteryzuje imprezy okolicznościowe w OKWineBar. Miasto Wrocław nie zostawi nas na lodzie jeśli chodzi o dobre punkty cateringowe albo restauracje, jakie taki wykwintny catering nam zapewnią.