Sernik na zimno – sprawdzony pomysł na komunijne przyjęcie

Komunia to cudowny okres oraz celebracja kościelna wraz z eucharystią, w czasie której zgromadzeni pierwszy raz przyjmują komunikanty. Jest to istotne zdarzenie nie tylko dla przyjmujących oraz rodzin, ale także dla całej chrześcijańskiej wspólnoty. Jak się odpowiednio przyszykować, aby komunia była pamiętnym wydarzeniem i istotną zmianą? Czym zadziwić komunijnych gości? Jaki deser może ubogacić ten piękny dzień, którym jest komunia?

komunia święta

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Świetną i z pewnością smakowitą propozycją jest zdecydowanie sernik na zimno z twarogu. Taką słodycz, jaką jest sernik na zimno z twarogu lubi większa część osób. Pierwsza Komunia Święta jest okresem, który pragniemy razem doświadczać oraz celebrować, a smaczny deser na pewno doda temu odpowiedniej obwoluty.

Jak wiemy okres komunii przypada w maju, kiedy wita nas piękna aura. Tylko w tym czasie sernik na zimno z twarogu okazuje się wspaniałym chłodzącym deserem w piękne, wiosenne, ciepłe dni. Orzeźwiająca porcja sernika na pewno zaspokoi podniebienia również najbardziej wybrednego niejadka.

Sieć skrywa dużą ilość fascynujących i rozbudzających kubki smakowe receptur na sernik na zimno z twarogu. Wobec tego kiedy zbliża się cenne porady nie powinno braknąć tego pysznego deseru!

Sernik na zimno z malinami

Autor: Dominique
Źródło: https://www.flickr.com

Przy tym przepisie możemy dowolnie eksperymentować ze wszystkimi składnikami. Spód sernika to zazwyczaj biszkopty, ale możemy też skorzystać z lubianych ciastek, czy płatków owsianych. Zależnie od zamiłowań dno blachy wykładamy całymi, połamanymi lub zmiksowanymi mikserem składnikami. Pamiętajmy, by właściwie ścisnąć dno pod nasz sernik na zimno z twarogu, a wtedy reszta zachowa właściwy kształt oraz strukturę. Odstawiamy tak przygotowaną podstawę do lodówki na 15 min. W tym czasie chłodny twaróg mieszamy z jogurtem zwykłym lub serkiem homogenizowanym, dodając cukier puder. Możemy także dodać coś własnego – na przykład orzechy i rodzynki, sok z cytryny, lub ulubiony aromat do pieczenia. Do tak przyrządzonej masy dołączamy wcześniej rozpuszczoną w gorącej wodzie żelatynę. Tak przygotowany twaróg wykładamy na nasz na początku przygotowany spód. Kiedy całość zetnie się, to na wierzchu układamy poszatkowane owoce i zatapiamy galaretką, która pasuje smakowo nam, albo reszcie przepisu. Mamy możliwość też owoce zmiksować i połączyć z galaretką. Kompletne wykonanie sernika to 30 min (nie wliczając czasu zastygania).

Komunia to czas w którym nie powinno zabraknąć tak pysznego i szybkiego w realizacji ciasta, który zachwyci uczestników, jak sernik na zimno z twarogu.