Nabywanie prezentów dla dzieci w zróżnicowanym wieku

Obecnie w dużej liczbie domów przyjęło się, że członkowie rodziny dają sobie prezenty przy rozmaitych okazjach. A tych okazji jest sporo, choć ich liczba i rodzaj zależy od tego, w jakim miejscu się mieszka.

Prezenty

Autor: UnknownNet Photography
Źródło: http://www.flickr.com

W Europie jedną z najważniejszych okazji do obdarowywania się są święta (zobacz ofertę – serwetki decoupage) Bożego Narodzenia. W Polsce przyjęte jest też kupowanie podarunków z okazji urodzin. Ogólnie przyjęte jest, że najczęściej najwięcej podarunków otrzymują najmłodsi i to oni z największym utęsknieniem czekają na zbliżające się święta. Natomiast rodzice co jakiś czas zmuszeni są wymyślać ciągle nowe przykłady upominków, a decyzja nie zawsze jest łatwa.

Dodatkowym utrudnieniem są duże ceny niektórych zabawek, co niektórym rodzicom uniemożliwia ich zakup. Ponadto aktualnie kupowane dzieciom upominki prezentują się zupełnie inaczej niż jeszcze kilkadziesiąt lat wcześniej. I o ile prezenty dla niemowlaka (ceneo) nie są dużym wymaganiem dla kupującego, o tyle większe dzieci sprawiają pod tym względem większe problemy.

Prezenty

Autor: Trevor King
Źródło: http://www.flickr.com

Dzieci w wieku przedszkolnym

Bez wątpienia większość osób potwierdzi, że najlepszym, a do tego najczęściej występującym prezentem dawanym dzieciom są rozmaite zabawki. Zależnie od wieku i płci dziecka kupowane są lalki, pluszaki, auta i tak dalej. Poza tym można także sprawić dziecku upominek bardziej praktyczny, na przykład pod choinką duża liczba dzieci znajduje nową odzież. Dobrym pomysłem mogą być także książki dla dzieci, szczególnie te bardzo atrakcyjne i kolorowe. Prezenty dla malucha nie muszą być jednostajne, a mogą mieć walory edukacyjne.

Dla pociech w wieku nastoletnim

Wiek nastoletni jest dla młodzieży bardzo burzliwy. W tym czasie pojawiają się na przykład początkowe znaki buntu przeciw rodzicom. W tym okresie opiekunowie zwykle rezygnują z kupowania swoim dzieciom ubrań w postaci prezentu, ponieważ można nie trafić w tak szybko zmieniający się gust. W tym okresie młodzi ludzie interesują się wieloma sprawami, warto jest dopasować prezent do hobby dziecka.

Dla chłopców zazwyczaj dobrym prezentem jest gra komputerowa. Prezenty dla nastolatka – więcej informacji – często są dla rodziców niełatwe do wybrania, jednak długi namysł zwykle w tym pomaga.