Zgodnie z jakimi zasadami powinno odbywać się zbieranie danych osobowych?

Dowolna osoba, która zbiera informacje osobowe i przetwarza je, powinna się legitymować jedną z podstaw prawnych, która legitymuje tego typu proces. Poza tym względem takich osób, których dane dotyczą, musi być wypełniony informacyjny obowiązek.
Jeśli mamy w zamierzeniach zbieranie danych osobowych, to zanim rozpoczniemy proces przetwarzania ich, musimy zadbać o wdrożenie rozwiązań, które legitymują przyszły proces przetwarzania takich danych.

Informacje na temat PIT-37, czyli co powinieneś wiedzieć zanim złożysz odpowiedni formularz przy dochodzie uzyskanym dzięki umowie o pracę

Dla większości z nas obcowanie z formularzem PIT czyli złożeniem zeznania o osobistym dochodzie) jest sprowadzone do złożenia prośby konkretnej firmie księgowej o wykonanie tego przykrego obowiązku w naszym imieniu. Zdarza się też i tak, że PIT jest rozliczany za nas przez firmę, która nas zatrudnia.

Na jakie dodatkowe szkolenia postawić?

Co pracodawca może uzyskać dzięki inwestowaniu w permanentne dokształcanie pracobiorców? Czy możemy to w jakiś sposób zmierzyć? Co zrobić, aby szkolenia na jakie decydujemy się przyniosły rezultaty?