W jaki sposób wybrać bardzo dobre pieluszki dla naszej pociechy?

W dzisiejszych czasach dobór wszelkich akcesoriów jest tak ogromny, że niejednokrotnie można mieć wielki problem. Dotyczy to niemal wszystkich produktów i usług, gdyż rynek ciągle się rozrasta. Jak wśród wszystkiego, co jest nam oferowane wybrać to, co jest nam rzeczywiście potrzebne i przede wszystkim jest dla nas najbardziej odpowiednie?

Niemałym kłopotem jest dobór odpowiednich pieluszek dla naszych pociech. Odnajdziemy bardzo dużo rodzajów, zarówno jedno- jak i wielorazowe, pieluszki z kieszonką (pieluszki z kieszonką na czy formowane, to tylko niewielka część wszystkich udostępnionych na rynku. Warto zwracać uwagę, czy nie szeleszczą, są nieprzemakalne i mało sztywne. Najważniejszy jest rzecz jasna komfort dziecka.

Czy spodobała Ci się ciekawa treść (http://bangbag.pl/) w naszym wpisie? Masz ochotę na więcej? W takim razie namawiamy Cię do odwiedzenia naszej innej witryny.

Aktualnie bardzo popularne są pieluchy jednorazowe, gdyż cechują się wygodą i nie ma przy nich tak wiele zamieszania. Po prostu je utylizujemy, a jak wiadomo pieluszki wielorazowe trzeba prać i prasować. Z kolei warto wiedzieć, że tetrowe pieluszki są z całą pewnością lepsze dla środowiska naturalnego. Każdy rodzaj ma jednak swoje plusy i minusy, w związku z czym należy dokładnie przyjrzeć się im i dobrać te, które wydają się nam najbardziej optymalną opcją. Zacznijmy może od pieluszek wielorazowych, które mają naprawdę dużo dobrych stron.

Pieluszki

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim są naprawdę tanie. Oczywiście kupujemy jednorazowo więcej sztuk, jednakże nie ponosimy później dodatkowych kosztów związanych z nabyciem pieluch, gdyż wystarczy pranie i prasowanie, płacimy więc tylko za wodę, prąd i środki czystości. Tetra jest z pewnością bardziej przewiewna i odpowiednia dla dzieci, które mają alergię na sztuczny materiał. Dodatkowo, o czym już wspominano są przyjazne środowisku. Warto jednak mieć świadomość, że absolutnie nie wolno przeciągać w czasie wymiany pieluszki. Mokra może spowodować wysypkę czy odparzenia. Pieluchy trzeba więc naprawdę często przebierać. Pieluszki wielorazowe nie mają warstwy ochronnej, więc łatwiej jest pobrudzić lub [diety pudełkowe warszawa – APETEAT] przemoczyć ubranka. Jeżeli natomiast chodzi o jednorazowe pieluchy, których jest z całą pewnością najwięcej na rynku, największą zaletą jest to, że rzeczywiście długo są suche, dzięki czemu dziecko może spokojniej spać, jest to także idealne rozwiązanie na przykład w czasie spaceru. Poza tym mnogość rodzajów sprawia, że są dopasowane niemalże do każdego dziecka. Powyżej wspomniano, że wielorazowe pieluchy mogą brudzić ubranko, w przypadku jednorazowych ryzyko jest niższe (więcej pieluch wielorazowych). Dużym minusem będzie zdecydowanie czas rozkładu. Pieluszki tego rodzaju są naprawdę bardzo nieprzyjazne środowisku. W dodatku generują naprawdę spore koszty.Dobór jest bardzo duży, ale z pewnością wszyscy rodzice znajdą coś najbardziej odpowiedniego dla swoich pociech. Należy zapoznać się z wszystkimi wadami i zaletami i zdecydować, co jest dla nas najwygodniejsze.