Studio nagrań jako idealny obiekt do wytwarzania jingli radiowych i różnych reklam.

Studio nagrań jest to obiekt z przeznaczeniem do rejestracji nagrań dźwiękowych, mieszczący przeważnie reżyserkę, lokum z przeznaczeniem do miksowania i masteringu, a także część socjalną. Z założenia studio nagrań to mnóstwo wnętrz zaplanowanych przez akustyka, tak by osiągnąć optymalne warunki akustyczne

.

studio nagrań

Autor: fr4dd
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz niektóre studia nagrań rozporządzają studiami z ultranowoczesnym wnętrzem, galeriami, ruchomą, amfiteatralną widownią, spełniającą najsurowsze zasady budowlane i akustyczne. W jednej czasie studio (opinie na nasz temat) nagrań ma możliwość zmienić się w salę koncertową. Ruszające się ekrany dźwiękowe umożliwiają różnorodne kształtowanie przestrzeni akustycznej w środku studia w zależności od składu, gatunku rejestrowanej muzyki czy w końcu różnych koncepcji estetycznych reżysera.
=

Autor: fabrykadzwiekuff.com
Źródło: fabrykadzwiekuff.com

W pełni przeszklone wnętrze reżyserki umożliwia na dozorowanie tego co dzieje się wewnątrz oraz na efektywną komunikację. Studia zaopatrzone są dodatkowo w wyizolowane pomieszczenie odsłuchu klasyfikowanego umożliwiające przesłuchania gotowego materiału muzycznego. Dla osób pracujących w studiu dostępne są też wygodne garderoby.Studia nagrań zajmują się nagraniami studyjnymi dźwięku, kompozycją i wytwórczością muzyczną, a też realizacją nagrań w terenie i koncertów. Studio nagrań zajmuje się także produkowaniem takich rzeczy jak jingle radiowe ( zobacz naszą propozycję www.fabrykadzwiekuff.comzobacz naszą propozycję ).

Dżingiel, dżingel, jingle inaczej dzwonienie, brzęczenie. Jest to przerywnik transmisji, króciutki dźwięk, swobodnie zapamiętywalny slogan lub melodyjka, stosowana przede wszystkim w audycjach radiowych jak również niektórych programach telewizyjnych. gatunek spotu reklamującego aktualny program lub daną rozgłośnię. Nazwa pochodzi od pierwotnej aranżacji wykorzystywanych dżingli – dźwięku dzwoneczków.
Na początku lat 90-tych w naszym kraju jako dżingle wykorzystywane były wycinki istniejących piosenek, przede wszystkim takich “wpadających w ucho”. Dzisiaj, ze względu na prawa autorskie, rozgłośnie powierzają produkcję dżingli będących samodzielnymi, oryginalnymi aranżacjami muzycznymi.

Studia nagrań zawierają ogromny bank głosów lektorskich. Obsługują hale i centra handlowe, rozgłośnie radiowe i telewizyjne, reklamy w radio, zapowiedzi, ogłoszenia, reklamy śpiewane, pokazy multimedialne, reklamy tv. Pracują z grupą muzyków, którzy błyskawicznie tworzą dźwięki do zleconej produkcji. Rozporządzają perfekcyjnym sprzętem do recordingu i masteringu.