Innowacyjna rozrywka w oparciu na kultowych grach z serii escape room.

Osoba, by polepszyć swoje samopoczucie, kondycję czy by rozświetlić szarość dnia powszedniego poszukuje rozrywki. Popularnymi rozrywkami z jakich użytkowali ludzie to: kino, sztuka teatralna oraz wszelkiego rodzaju dyscypliny sportowe. Natomiast niekiedy tego typu przyjemności mogą się nudzić.

Spotkanie z przyjaciółmi przy serowym fondue

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Dlatego od lat mieszkańcy szukali opcjonalnych przyjemności. Niektóre są przyjemnościami skrajnymi, które bardzo podwyższają stopień suprareniny w organizmie. A część jest przyjemnościami bardzo spokojnymi, którym ulegamy najczęściej w naszych czterech ścianach. Do tego typu gier należą: czytanie publikacji, różnego rodzaju gotowanie. Natomiast co do gier tych wyjątkowo skrajnych uwzględnilibyśmy: skoki spadochronowe, skoki na bungee czy loty szybowcowe. Tymczasem, to też są przyjemności, jakie z upływem mają prawo się znudzić.

I tak zaistniały zabawy typu escape room. Spis dostępnych miesc: Gracze dobrowolnie są uwięzieni w pomieszczeniu pełnym zagadek oraz układanek. Ich zadaniem jest uwolnić się w danym czasie. Najczęściej czas na rozwiązanie zadania w pokoju to 45 lub 60 min. Eksodus z danego pomieszczenia to wbrew pozorom nie lada wyczyn. Jest to rozrywka w grupie, jaka oczekuje od swoich uczestników: dynamicznego łączenia argumentów, spostrzegawczości oraz kreatywności a także co najistotniejsze analitycznego myślenia.

escape room

Autor: thornet_
Źródło: http://www.flickr.com

Gra przeznaczona jest dla osób starszych, jak i również dla dzieci pod specjalną opieką twórców pokoi oraz rodziców mogą wziąć udział. Pokoje kreowane są w różnorodnych stopniach trudności oraz różniej tematyce. Sugerowane są osobami historycznymi – (Sherlock Holmes, Indiana Jones), niedostępnych budynkach – (schron, sejf bankowy) jak i wydarzeniami i czy sytuacjami prawdziwymi – (bunt w więzieniu oraz operacja X). Gra została stworzona w taki sposób, aby bez współpracy grupy wydostanie się z niej było prawie niemożliwe. Niezbędna jest wzajemna gra pomiędzy każdymi uczestnikami.

Reasumując: nową alternatywą dla obecnych przyjemności jest gra escape room, która powstała na bazie gry komputerowej z serii escape the room. Została ona przeniesiona ze świata fikcji do rzeczywistego. Teraz w Polsce ta gra raduje się ciągle, dynamicznie rosnącą popularnością. Grupy ludzi, jakie znużyły się dotychczas dostępnymi rozrywkami muszą skorzystać z możliwości: escape room, które obecnie dostępne są w większości większych miast w Polsce. Dodatkowe pokoje znajdziesz na stronie: