Escape room – nowoczesny aspekt przyjemności w metropolii kraju.

Jeszcze kilka lat temu przyjemność kojarzyła się z wyjściem do kina, teatru albo zebrania pośród kolegów. Jak już spotykaliśmy się z kolegami standardowo umilaliśmy sobie czas rozgrywając partie w planszówki, gry karciane jak i gry sprawnościowe tzw. Twister.

escape room

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com

W dzisiejszych czasach takiego typu zebrania, na jakich gram w takiego typu gry to sporadyczność. Obecnie bardzo rzadko umawiamy się na tak zwanych domówkach. Głównie umawiamy się z przyjaciółmi w klubach, knajpach bądź barach. Więcej informacji na stronie: A z przyjemności w ostatnim czasie bardzo modne są rozrywki, które nazywają się escape room.

Jest to gra przerzucona z wirtualnego do realnego otoczenia. Jak gra komputerowa zdobyła olbrzymią rzeszę miłośników. Właśnie dzięki ogromnej popularności zdecydowano przerzucić grę ze świata wirtualnego do rzeczywistego. Innowatorami w tym są Japończycy, którzy w 2004 roku otworzyli pierwszy na globie pokój. Następnym krajem, który zdecydował się otworzyć pokój typu escape room zostały Stany Zjednoczone. Do kraju ta rozrywka przyszła w 2014 roku, kiedy to pierwotny pokój uruchomiony został we Wrocławiu. Jednak najwięcej takich pokoi w Polsce jest w Warszawie.

Escape room Warszawa posiada obecnie 19 pokoi. By wejść we wszystkie dane pokoje musimy mieć 1050 minut. A teraz opowiemy cokolwiek o zasadach tej rozrywki. Reguły są bardzo łatwe: musimy w danym czasie rozwiązać wszelkie szarady a także zagadki, które były przygotowane przez autorów pokoju. W stosunku od poziomu trudności pokoju posiadamy wszelkiego rodzaju łatwiejsze a także skomplikowane zagadki.

Rozrywka dedykowana jest dla grup złożonych z 2 do 5 graczy. Gracze muszą ze sobą współdziałać, ponieważ bez zespołowej komunikacji i współpracy omal niemożliwe jest rozstrzygnięcie wszystkich szarad a w konsekwencji wyjście z pokoju w określonym czasie. Przyjemność jest wyjątkowa, ponieważ aktualnie jest to jedyna zespołowa rozgrywka, jaka zmusza w graczach reguły współdziałania racjonalnego myślenia oraz sprawnego kojarzenia epizodów. Pokoje serii escape room Warszawa są najbardziej odwiedzane w całej Polsce. Dzięki czemu stał się renomowanym pokojem.