Darłowo – modne miejsce na ukrop 2014

Darłowo to słynna miejscowość odpoczynkowa, częstokrotnie wybierana na urlop nad Bałtykiem. Położona jest u ujścia rzeki Wieprzy. Ma dwie główne części: Darłówko i Racisław. Każdy to już teraz planuje wypoczynek może pomału rezerwować pokoje w pensjonacie. Darłowo czeka już albowiem na wczasowiczów.

Plaża, morze

Autor: mmlolek
Źródło: http://www.flickr.com
W śródmieściu Darłowa zachował się średniowieczny układ urbanistyczny z centralnym rynkiem, będącym głównym placem w mieście. Za dawnych czasów gród był opasany murem z basztami i bramami. Obecnie możemy oglądać jedyną pamiątkę po obwarowaniach miejskich w postaci Bramy Kamiennej, przy ul. Powstańców Śląskich w kierunku Ustki.

Najważniejszym darłowskim zabytkiem jest Zamek Książąt Pomorskich. Stanowi on specyficzny w kraju przykład gotyckiego zamku nadmorskiego. Zamek wybudowano na planie kwadratu z wieżą o wysokości 24 m. Budowa obiektu rozpoczęła się w tysiąc trzysta pięćdziesiątym drugim roku podczas panowania Bogusława. W tym samym czasie miasto nawiązało też współpracę z Hanzą. W osiemnastym i XIX w. w zamku mieściły się magazyny i więzienie, a od 1930 r. działa tu muzeum, w którym zebrano zabytki pomorskiej sztuki ludowej, zabytkowe rzeźby z drewna, eksponaty sztuki sakralnej w sali rycerskiej, jak również przykłady sztuki obecnych artystów.

Czy masz pytania? (https://www.naferie.pl/blog/jazda-na-nartach—z-kijkami-czy-bez) Nie obawiaj się! My na pewno cenimy nawet najmniejszą próbę kontaktu. Zatem czekamy na oceny od Ciebie.

Wieża zamkowa również udostępniona jest do zwiedzania.

Najcenniejszym zabytkiem sakralnym Darłowa jest Kościół Mariacki, którego budowę rozpoczęto w tysiąc trzysta dwudziestym pierwszym roku. Blisko 70 lat później powstała wieża kościelna, zakrystia i kaplice boczne. W świątyni obejrzeć można sarkofagi książąt pomorskich, między innymi Eryka I – króla Danii, Norwegii i Szwecji. Od tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego drugiego roku obiektem czci jest tutaj figurka Matki Bożej Fatimskiej, Królowej Pokoju i Jedności, która została ukoronowana przez Ojca Świętego Jana Pawła II podczas audiencji w Rzymie. Innymi atrakcyjnymi darłowskimi świątyniami są: gotycki kościół świętego Jerzego będący niegdyś częścią szpitala św. Ducha dla trędowatych oraz jedyny w naszym kraju przykład skandynawskiego gotyku – kościół świętej Gertrudy z gontowym dachem i gwiaździstym sklepieniem ozdobionym freskiem patronki żeglarzy świętej Gertrudy oraz godłem cechów szewskiego i piwowarskiego. Warto zwrócić uwagę na to, że okna kościoła przypominają świetliki dawnych statków. W trakcie pobytu w Darłowie należy zobaczyć też barokowy Ratusz, który przebudowano w tysiąc siedemset dwudziestym piątym roku.

Czy posiadasz trudność z odnalezieniem ciekawych danych na prezentowany temat? Jeżeli tak, to nie martw się, tylko prześledź treść (http://kodak.wroclaw.pl/system/oferta/zdjecia-paszportowe), a z pewnością się nie zawiedziesz.

Jest on dziś siedzibą władz miasta. Przed Ratuszem stoi fontanna z posągiem rybaka z tysiąc dziewięćset dziewiętnastego roku. Dookoła pomnika wzniesionego w celu upamiętnienia ludzi morza, umieszczono cztery tablice zrobione z brązu, które prezentują zarys historii miasta. Ciekawym obiektem zabytkowym jest również zespół młyna wodnego, obejmujący: młyn wodny, siłownię, turbinownię, dom mieszkalny oraz ogród.

W Darłowie jest organizowanych bardzo dużo interesujących imprez cyklicznych. Należy wybrać się zwłaszcza na: Ogólnopolski Bieg Eryka, Darłowski Festiwal Filmów Skandynawskich, Europejskie Warsztaty Muzyczne i Operowe, Galę Operetkową na Placu Kościuszki, Festiwal organowy w kościele świętej Gertrudy, Czwartkowy Pociąg do Jazzu, Darłowski Festiwal Teatrów Ulicznych, Bałtycki Festiwal Tańca, Międzynarodowy Festiwal Latawców oraz Ogólnopolskie Otwarte Zawody Wędkarskie o Puchar Królewskiego Miasta Darłowa “Darłowski Dorsz”, podczas, którego zawodnicy wyławiają dorsze ze statku.

Darłowskie plaże mieszczą się na terenie dzielnicy Darłówko. Wyjątkowo atrakcyjna jest plaża zachodnia – piaszczysta i szeroka z okazałym zapleczem turystycznym. Na fanów aktywnego wypoczynku w Darłowie i jego okolicach czeka też: całoroczny Aqua Park „Jan”, szlaki kajakowe na rzekach Wieprza i Grabowa oraz szlaki rowerowe, w tym przebiegające obok jeziora Bukowo, a także stajnia i ośrodek jeździecki Rancho Mustafa w miejscowości Bobolin (cztery kilometry Darłowa). Warto także polecić wyjątkowo interesujące szlaki tematyczne, takie jak: Koszaliński Szlak Nadmorski obejmujący chroniony pas lasów mieszanych oraz jezior przymorskich, Szlak Cystersów z obiektami będącymi dziełem tego zgromadzenia, Szlak Rezerwatów z licznymi pomnikami przyrody i zamkami w Darłowie i Kręgu oraz Szlak Wiatraków z zabytkami sakralnymi i świeckimi, pomnikami przyrody, jeziorem Kopań oraz parkiem elektrowni wiatrowych.

***
Kompletną propozycję na wczasy 2014 w Darłowie można wyszukać w serwisie bądź klikając na niżej umieszczone linki:
– agroturystyka Darłowo
– kwatery Darłowo (strona Ruszaj w Polskę[)