
Przygotowano bonus dla osób, które poszukują podobnych danych – zobacz info (https://www.klubtanca.pl/) tutaj! Odnosi się ono do omawianego tutaj zagadnienia.
Na szczęście mamy możliwości, by choć na chwilę odetchnąć. Gwarantują to choćby wypady weekendowe. Spośród mnóstwa ciekawych miejsc na dokładną uwagę zasługują: Szczawnica i Pieniny. Dowiedz się więcej: noclegi Pieniny.
Szczawnica jest to miasteczko słynące z uzdrowisk, położone jest w dolinie potoku Grajcarka, który jest prawym dopływem rzeki Dunajec. Duża część obszarów leży już w obrębie Beskidu Sądeckiego, z kolei za doliną potoku Grajcarka mamy okazję już zaobserwować Pieniny. To właśnie infrastruktura miasteczka leży między Pieninami a pasmem Radziejowej, która jest zlokalizowana w Beskidzie Sądeckim. Miasto leży dość wysoko, jak na Polskę i jej warunki, od 430 do 510 m n.p.m. Nieco historii. Pierwsze informacje o Szczawnicy, to wspomnienia pochodzące z 1413 roku, chociaż wioski na tym obszarze były tam już wcześniej. Jeszcze w połowie XIV Szczawnica była parafią, lecz już w 1529 roku stała się filią parafii krościeńskiej. I była nią do 1889 roku. Po 1 rozbiorze Polski, Szczawnica była pod zaborem austriackim. W 1828 roku Szczawnicę kupili Stefan i Józefina Szalayowie, następnie zaś, w 1839 roku uzdrowisko przejął syn Józef Szalay. To on uważany jest za twórcę uzdrowiska. Obecnie Szczawnica to jedno z najlepiej znanych i odwiedzanych uzdrowisk.
