Gry planszowe dla każdego

W ostatnich latach gry planszowe strategiczne, kooperacyjne czy rodzinne opanowują serca nie tylko młodzieży, ale także coraz częściej serca dorosłych. Ludzie spotykają się przy planszówkach w domach, kawiarniach, restauracjach czy świetlicach. Wspólnie budują mocarstwa, walczą z potworami, zdobywają ograniczone zapasy i skarby czy wymieniają się materiałami na średniowiecznych trasach handlowych.

Zestaw gier towarzyskich

Autor: home&you
Źródło: home&you
Gry planszowe dla najmłodszych bez wątpienia są najbardziej popularną kategorią gier. Dla większości ludzi bardziej kojarzą się z zabawą dla dzieci lub młodzieży. Nie zupełnie jest to prawda. Obok planszówek dla dzieci znaleźć można wiele pozycji dedykowanych dorosłym.

Jeśli zainteresował Cię nasz wpis, to chcemy skierować Twoja uwagę na to, że pod kolejnym linkiem czeka na Ciebie ciekawe zagadnienie.

Ciężko wyobrazić sobie przecież małe dziecko grające w np. Grę o Tron (grę wymagającą strategicznego myślenia i z rozbudowaną fabułą dotyczącą m.in. wojen) nie wspominając nawet o grach erotycznych.

Granie na przykład w karciane gry planszowe będzie ciekawą alternatywą na wyjście z kolegami do kawiarni czy latem na łąkę. Wiele gier jest zdecydowanie zadająca się do rozruszania imprezy w domu czy przy okazji dłuższej opieki nad powierzonymi nam dziećmi. Wystarczą chęci i gry. Nawet w pojedynkę można znaleźć coś dla siebie i interesująco spędzić wolny wieczór.

Autor: Klaudia Rakowska, PR Executive

Jeśli nie mamy w najbliższych planach wydawać znacznych pieniędzy na gry, których nie znamy zawsze można wziąć udział w jednym z kilku festiwali gier organizowanych co jakiś czas w następnym miejscu. Wygodną alternatywą do zakupów w ciemno jest też wypożyczalnia gier planszowych, oferowana w większych miastach.

Nie da się przewidzieć jaka przyszłość oczekuje na gry planszowe, ale w tym czasie przeżywają one renesans i najprawdopodobniej ich dobra passa potrwa długo.